067 314 58 60(пн.- пт. з 8.00 до 18.00)

Енергоефективність та енергозбереження.

Енергоефективність будь-якої сучасної побутової техніки полягає в продуманому і раціональному споживанні енергії, тобто є своєрідною одиницею виміру споживання і втрати енергоресурсів в процесі експлуатації конкретного приладу. На відміну від енергоефективності, енергозбереження є безпосереднє зменшення споживання енергії. Незважаючи на те, що зовсім недавно на енергоефективність не обертали такої пильної уваги, даний показник є одним з найбільш важливих. При мінімальних витратах енергоресурсів користувачі менше платять за поточні комунальні послуги, держава стабільно економить бюджет, а екологія планети не страждає від сумнозвісного парникового ефекту та інших агресивних чинників, що формуються внаслідок активної експлуатації ряду побутових приладів.

Маркування енергії і класи енергоефективності.

На сьогоднішній день маркування, що вказує на клас енергоспоживання, підлягають найбільш поширені і незамінні побутові прилади, які зустрічаються практично в кожному будинку. Існують 7 класів енергоефективності - «A» (а також «А +», «А ++», «А +++»), «B», «C», «D», «E», «F» і «G», кожен з яких вказує на споживання електрики в кіловатах і відповідає одній з букв латинського алфавіту, зображених на відповідному фоні. В цілому маркування побутової техніки має 4 спеціальні категорії: деталі, клас енергоефективності (від «А» до «G»), тип пристрою і рівень шуму (дБ), який воно виробляє в процесі експлуатації.


 Ми охарактеризуемо лампи освітлення. Їх індекс енергоефективності розраховується з урахуванням споживання енергії по відношенню до традиційної лампі розжарювання. Вони мають такі класи енергоефективності:

• «А» - люмінесцентні лампи (з відкритою колбою), світлодіодні лампи;

• «A-B» - люмінесцентні лампи (з якісною закритою колбою);

• «B» - галогенні лампи (з інноваційним інфрачервоним покриттям);

• «C» - галогенні лампи з ксеноном на 230В, галогенні лампи на 12-24В;

• «D-F» - звичайні галогенні лампи на 230В;

• «E-G» - лампи розжарювання.